• pon.. kwi 15th, 2024

escop-project.eu

Bezpieczeństwo elektronicznych danych

Obsługa informatyczna firm

Osbługa informatyczna firm plusy dla małych firm.
Osbługa informatyczna firm czyli obsługa informatyczna dla średnich firm.

Jeśli chodzi o obsługę IT dla firm, dostępnych jest wiele opcji. Niektóre z tych opcji obejmują platformę w chmurze, SaaS, usługi zarządzane i wsparcie po godzinach. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy chcesz rozszerzyć swoje usługi, jest tam usługa, która spełni Twoje potrzeby.

Platforma w chmurze

Platforma chmurowa zapewnia przedsiębiorstwom wiele korzyści, od kosztów i bezpieczeństwa po elastyczność i skalowalność. Wielu dostawców usług w chmurze oferuje usługi oparte na subskrypcji, więc klienci płacą miesięczną opłatę za dostęp do zasobów obliczeniowych, których potrzebują. Eliminuje to konieczność zakupu serwerów, aktualizacji aplikacji i wymiany przestarzałego oprogramowania. Ponadto dostawcy usług w chmurze są często bardziej doświadczeni i mogą zapewnić lepszą obsługę niż domowe działy IT.

Chmura obliczeniowa pozwala firmom na dostęp do swoich danych w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia. Mogą one łatwo przywrócić swoje dane, jeśli urządzenie ulegnie awarii. Poprawia to również odzyskiwanie danych po awarii i ciągłość działania. Korzystanie z platformy chmurowej eliminuje konieczność posiadania dodatkowych komputerów i zapewnia bezpieczeństwo informacji. Ponadto eliminuje potrzebę zatrudniania pracowników IT na miejscu, którzy muszą się martwić o bezpieczeństwo sieci.

Usługi cloud computing są często dostarczane jako software-as-a-service (SaaS), co oznacza, że sprzedawcy są odpowiedzialni za aktualizację, utrzymanie i uaktualnianie oprogramowania. Oprogramowanie jest zazwyczaj łatwe w użyciu i posiada rozbudowaną obsługę klienta. Użytkownicy biznesowi powinni jednak pamiętać, że różni dostawcy usług w chmurze mają różne plany cenowe.

Korzystanie z chmury pozwala również użytkownikom na przesyłanie i dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca. Pozwala także użytkownikom na współdzielenie tej samej infrastruktury i aplikacji przy zachowaniu prywatności. Kolejną zaletą chmury obliczeniowej jest to, że może być wykorzystywana przez różne przedsiębiorstwa. Firmy mogą łatwo przełączać się z jednej usługi na drugą, aby spełnić swoje wymagania.

Usługi oferowane przez dostawców usług cloud computing są zróżnicowane i obejmują wszystko, od przechowywania danych po programy funkcjonalne. Istnieją trzy główne rodzaje usług w chmurze. Są to Infrastructure-as-a-Service (IaaS), Platform-as-a-Service (PaaS) oraz Software-as-a-Service (PaaS).

Usługi cloud computing są dostarczane poprzez sieć gigantycznych centrów danych na całym świecie. Każda strefa lub region zawiera jedno lub więcej centrów danych. Centra danych znajdują się na tyle blisko siebie, że klienci mogą łatwo się między nimi przełączać. Posiadają one również wiele źródeł zasilania i połączeń internetowych. W sumie istnieje ponad 80 stref.

Platforma chmurowa może zmniejszyć koszty i poprawić bezpieczeństwo. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji, takich jak Microsoft 365 lub Google Docs, korzystając ze swojego połączenia internetowego. Chmura oferuje również większą elastyczność w skalowaniu. Aplikacje w chmurze pomagają również zmniejszyć wydatki na sprzęt.

SaaS

Zapewnienie obsługi informatycznej SaaS dla firm jest ważną częścią obsługi klienta. Pomaga klientom znaleźć odpowiedzi, których potrzebują do rozwiązania problemów i pomaga firmom rozwijać się. Pomaga również w utrzymaniu klientów. Zwiększenie wskaźnika utrzymania klientów może zwiększyć zyski o 25 do 95 procent. Ponadto, dobre wsparcie jest niezbędne do zmniejszenia rezygnacji klientów.

Kluczowe jest, aby wsparcie SaaS było skuteczne i efektywne. Zespoły wsparcia muszą być w stanie obsłużyć klientów na wszystkich poziomach umiejętności, od użytkowników o wysokim poziomie technicznym do użytkowników nietechnicznych. Wsparcie klienta powinno być również dostępne na stronie internetowej firmy. Kluczowa jest również umiejętność odpowiadania na pytania klientów i zapewniania im pozytywnych doświadczeń.

Podczas gdy koncepcja web-cloudingu powstała w latach 90. ubiegłego wieku, SaaS dopiero niedawno zyskał popularność w świecie biznesu. Rozwój sieci WWW i przyjęcie nowych technologii spowodowało katapultę popularności SaaS. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu, dostawcy SaaS sprzedają swoje produkty klientom, którzy płacą za nie raz. W rezultacie często są w stanie wielokrotnie obciążać klientów za swoje usługi, a ich klienci korzystają z nich codziennie.

Tradycyjnie wsparcie techniczne SaaS dla firm jest oferowane za pośrednictwem strony internetowej lub linku kontaktowego. Jednak wraz z pojawieniem się funkcji wsparcia w aplikacji, firmy mogą również zapewnić swoim klientom wsparcie bezpośrednio w swojej aplikacji. HelpCrunch jest doskonałym przykładem rozwiązania SaaS, które łatwo integruje się z aplikacją firmy. Oferuje zintegrowaną bazę wiedzy i widżet czatu w aplikacji. Może nawet pomóc użytkownikom w tworzeniu kampanii i mierzeniu ich sukcesu.

Oprócz zapewnienia doskonałego doświadczenia użytkownika, SaaS ma również szereg korzyści dla firm. Obejmują one możliwość hostowania ogromnych ilości danych, uruchamiania wielu agentów terenowych i zmniejszania kosztów początkowych. Dodatkowo dostawcy SaaS nie wymagają od klientów instalowania oprogramowania na poszczególnych maszynach. Oferują również natychmiastowe aktualizacje dla swoich użytkowników. W ten sposób firmom nigdy nie zabraknie oprogramowania.

Jeśli chodzi o obsługę klienta SaaS, konieczne jest stworzenie solidnej struktury zespołu. Różne zespoły powinny mieć różne zadania. Zespół musi mieć ekspertów tematycznych (SME), którzy mogą pomóc agentom, gdy utkną. Ważne jest również, aby monitorować wydajność poszczególnych agentów, jak również ich zespołów.

Usługi zarządzane

Outsourcing krytycznych decyzji w obszarze IT może uwolnić wewnętrzne zasoby firmy, aby skupić się na podstawowych aspektach działalności, umożliwiając wykorzystanie możliwości rozwoju. Według ostatniego badania Spiceworks przeprowadzonego wśród ponad 1000 firm w Ameryce Północnej i Europie, dwa największe problemy technologiczne to przestarzała infrastruktura IT i poprawa bezpieczeństwa. Podczas gdy przedsiębiorstwa, które zlecają obsługę IT dla firm, cieszą się pewnymi korzyściami kosztowymi, prawie połowa respondentów stwierdziła, że ich budżety na IT są niewystarczające.

Outsourcing wsparcia IT do dostawcy usług zarządzanych może przynieść firmie wiele korzyści. Dostawcy usług zarządzanych oferują lepszą wydajność niż wewnętrzny dział IT firmy. Aplikacje o znaczeniu krytycznym są zazwyczaj złożone i wymagają wysokiego poziomu integracji i obsługi. Ponadto aplikacje te muszą działać bezproblemowo dla wewnętrznych użytkowników końcowych. Korzystanie z usług zarządzanych może pomóc w zapewnieniu maksymalnego czasu pracy i minimalnych przerw w świadczeniu usług. Usługi zarządzane mogą być droższe dla firmy, ale są bardziej wydajne i opłacalne niż zatrudnianie pełnoetatowego personelu IT.

Oprócz zmniejszenia kosztów operacyjnych, usługi zarządzane mogą również poprawić konkurencyjność i wydajność firmy. Firmy polegają na tym, że ich systemy informatyczne są w pełni sprawne, a niezamierzone przestoje mogą spowodować spadek przychodów i negatywnie wpłynąć na produktywność. Przerwy w działaniu mogą spowodować, że pracownicy będą szukać rozwiązań, a nawet przerwać przepływ działalności.

Dostawca zarządzanego wsparcia IT będzie monitorował stacje robocze pod kątem problemów i zapewniał proaktywne rozwiązywanie problemów, zapobiegając przestojom. Usługi zarządzane mogą pomóc w utrzymaniu aktualności w zakresie aktualizacji oprogramowania i innych zabezpieczeń. Niektórzy dostawcy wykonują aktualizacje ręcznie, inni natomiast dokonują ich i zarządzają nimi centralnie. Zapewnia to, że wszystkie stacje robocze są bezpieczne i aktualne.

Systemy informatyczne rozwijają się w szybkim tempie, a przy tak wielu opcjach nadążanie za nimi może być trudne. Podczas gdy same systemy komputerowe stają się coraz bardziej zaawansowane, narzędzia niezbędne do ich obsługi wciąż nie są tak zaawansowane. Utrudnia to działalność firm, które tradycyjnie były odpowiedzialne za utrzymanie i zabezpieczenie małych sieci.

Dostawca usług zarządzanych może również zapewnić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego i wdrożyć politykę bezpieczeństwa cybernetycznego dla firmy. Dostawcy ci mogą również pomóc firmom w zachowaniu ścisłych standardów zgodności i przepisów. Na przykład niektóre branże wymagają, aby firmy były zgodne z PCI.

Wsparcie po godzinach pracy

Obsługa informatyczna firm po godzinach jest ważna, szczególnie dla małych firm, które często nie mają zasobów do zatrudnienia pełnego zespołu informatyków. Firmy te często żonglują wieloma różnymi zadaniami i nie mogą sobie pozwolić na poświęcenie wszystkich swoich zasobów na jeden obszar świadczenia usług. Z tego powodu muszą zapewnić wsparcie po godzinach.

Obsługa informatyczna firm po godzinach pomaga przedsiębiorstwom utrzymywać kontakt z klientami, nawet po godzinach. Dzięki temu mogą one budować lojalne grono i utrzymywać klientów, co przekłada się na większe przychody. Tradycyjnie, firmy ustalają godziny pracy i zatrudniają pracowników do obsługi klienta w tych godzinach. Może się jednak zdarzyć, że trzeba będzie zająć się obsługą klienta we wszystkich godzinach, a dobre firmy nie chcą pozostawiać swoich klientów w niepewności. Na szczęście istnieje opcja – outsourcing After-hours IT support do profesjonalnej firmy.

Choć może Cię kusić, aby przekierować klientów po godzinach do swojej bazy wiedzy, ważne jest, aby pamiętać, że tego typu połączenia różnią się od zwykłych. Często klienci po godzinach są bardziej skłonni do wypróbowania alternatywnych rozwiązań. Ważne jest, aby stworzyć system wsparcia, który zapewnia ten sam poziom obsługi i wsparcia przez cały czas.

Obsługa informatyczna firm po godzinach może być kluczowa dla firm, które potrzebują, aby ich systemy informatyczne pozostały sprawne. Aby zapewnić, że pracownicy pozostaną produktywni, wsparcie IT po godzinach może pomóc w rozwiązaniu problemów i uniknąć zalania pracowników pytaniami. Poniższe wskazówki mogą pomóc zapewnić, że Twoja firma może zapewnić skuteczne wsparcie IT po godzinach dla swoich klientów.

Obsługa klienta po godzinach może również poprawić postrzeganie marki Twojej firmy. Konsumenci są bardziej skłonni wydać więcej, jeśli czują, że firma oferuje wysokiej jakości usługi. W rzeczywistości 82% respondentów stwierdziło, że byliby skłonni wydać więcej pieniędzy w firmie, która oferuje świetną obsługę. Ta inwestycja zwróci się w postaci reputacji i zwiększonych przychodów.

Znalezienie odpowiedniego wsparcia IT po godzinach dla Twojej firmy wymaga pewnych badań. Należy rozważyć, czy wymagana jest bieżąca pomoc działu IT, czy też pomoc potrzebna jest tylko wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Niektóre firmy pobierają opłaty za minutę, inne za miesiąc.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte